חדשות ואירועים

טקס הסיום החגיגי של תכניות מנדל

בטקס הסיום החגיגי הגיעו לסוף מסלול לימודיהם עמיתי תכניות מכון מנדל למנהיגות בנוכחות יו"ר קרן מנדל מר מורטון מנדל

בטקס הסיום החגיגי השנתי הגיעו לסוף מסלול לימודיהם עמיתי תכניות מכון מנדל למנהיגות. הטקס, בנוכחות קצין החינוך והנוער הראשי בצה"ל, תא"ל אבנר פז צוק, יו"ר קרן מנדל, מר מורטון מנדל, נשיא קרן מנדל, פרופ' יהודה ריינהרץ, ומנכ''ל קרן מנדל-ישראל, מר משה ויגדור, נערך ב-19 באוקטובר במכון ון ליר בירושלים.

​​שר החינוך, ח"כ נפתלי בנט, בירך את קרן מנדל ואת מר מנדל על שיתוף הפעולה המוצלח ורב השנים. "מערכת החינוך מצפה מבוגרי מנדל ליזום ולשנות... אתם ברכה אדירה למדינת ישראל ולעתיד החינוך במדינת ישראל", אמר בדברי הברכה המוקלטים שהוקרנו בטקס.

20 בוגרי מחזור כ''ב בבית ספר מנדל למנהיגות חינוכית, שנוסד על-ידי קרן מנדל ומשרד החינוך ב-1991, סיימו שנתיים של לימודים שבהם עסקו בסוגיות המרכזיות בתחום החינוך, המנהיגות והחברה בישראל. כמו כן סיימו את לימודיהם 20 משתתפיתכנית מנדל למנהיגות חינוכית בצה"ל - קצינים בכירים מכל חילות צה"ל. תא"ל פז צוק בירך את הקצינים בוגרי התכנית והודה למר מנדל "על הרף הגבוה שהצבת, ועל הכתף שאתה נותן לחיזוקו של צה"ל". את מסלול לימודיהם סיימו גם ארבעת עמיתי תכנית מנדל לדוקטורנטים מצטיינים בחינוך.

בדברי הברכה שלו איחל פרופ' יהודה ריינהרץ, נשיא קרן מנדל, הצלחה לבוגרים לנוכח האתגרים הגדלים והולכים והתמורות העצומות שהחברה הישראלית עוברת. ריינהרץ סקר את הישגיהם של בוגרי מנדל לאורך השנים. "הכוח מאחורי כל ההישגים האלה הוא המחויבות והחזון ארוכי השנים של מייסד, מנהיג ויו"ר קרן מנדל, מורטון מנדל, ובזכותו תימשך התרומה השנתית הזאת למנהיגות בישראל, שאנו מעלים על נס היום, עוד דורות רבים".

בטקס צוין גם סיום המחזור הראשון בתכנית מנדל לפיתוח מנהיגות בקהילה החרדית – תכנית מנהיגות ייחודית המבוססת על הנחת היסוד שהמנהיגות הציבורית החרדית צריכה לצמוח מתוך הקהילה ולשקף את ערכיה והווייתה. את התכנית סיימו שמונה עמיתים – ראשי ארגונים חברתיים וחינוכיים, פעילים ויזמים בתחומי החינוך, החברה והקהילה.

נציג הבוגרים הטריים, ד"ר גיש עמית, סיפר על חוויותיו משנתיים של לימודים אינטנסיביים: "מה היה עבורי, עבורנו, מנדל? אולי בראש ובראשונה האפשרות להשתנות, להשיל מעליי אמונות שאחזתי בהן זמן כה רב. למדתי להקשיב בלי לשפוט, למדתי עד כמה סובלנית היא דרכם של אלה העוסקים בחינוך".

ד"ר אלי גוטליב, מנהל מכון מנדל למנהיגות וסגן נשיא קרן מנדל-ישראל, התייחס בדבריו לפרשת השבוע והשווה את מסעם על העמיתים המסיימים למסעו של אברם לארץ כנען. "גם במסע שלכם יש יציאה אל הלא-נודע, מהמוכר והמובן מאליו, אל מחוץ לאזורי הנוחות... אני מאחל לכם שה'לךְ לךָ' האישי של כל אחד ואחת מכם יהיה, כדברי רש"י, לטובתךָ ולהנאתךָ, אך לא לטובתכם ולהנאתכם האישית בלבד, אלא כדברי המשך הפרשה: ונִבְרְכו בכם כל משפחות האדמה", אמר.

אחרון הדוברים היה מר מנדל עצמו. "תארו לעצמכם איך אני מרגיש כשאני עומד כאן, ושמי מתנוסס על שם המכון", אמר. "כבוד גדול הוא עבורי לשתף פעולה עם אנשים כמוכם, ואהיה גאה בכך כל חיי".

​​ ​​
 ​​
צפו בטקס הסיום החגיגי​