תוכנית מנדל למנהיגות נוער

תוכנית מנדל למנהיגות נוער

ייעודה של תוכנית מנדל למנהיגות נוער לבנות קהילה מגוונת של מנהיגות ומנהיגים בחינוך הבלתי פורמלי, בעלי חזון בהיר, המחויבים לפעולה אפקטיבית בתחומי הלכידות החברתית ושוויון ההזדמנויות.

 


תוכנית מנדל למנהיגות נוער מקדמת מנהיגים הרואים בפעולתם שליחות ושביכולתם לתכנן ולהוציא לפועל תאוריות שינוי – מנהיגים שישנו את העולם

התוכנית יוצרת רשת של מנהיגים משדה החינוך הבלתי פורמלי לשם חיזוק החוסן החברתי והסולידריות, למען התמקצעות של שדה החינוך הבלתי פורמלי ולביסוס פעולתו על חזון, ערכים, ידע, כלים, יכולות ומיומנויות.

עמיתי התוכנית נמנים עם הסגל הבכיר של מסגרות החינוך הבלתי פורמלי בישראל (תנועות נוער, ארגוני נוער וארגוני חינוך, מנהלי אגפי קהילה ויחידות נוער ברשויות מקומיות, ועוד). הם בעלי השפעה על תפיסות העולם ועל דרכי הפעולה של מסגרות אלו, ובעלי רצון לשפר את פני החברה בישראל.

התוכנית מבקשת לסייע למשתתפים לגבש את זהותם החינוכית, להעמיק את הידע העיוני והמעשי הרלוונטי לעבודתם, להרחיב את היכרותם עם המציאות החברתית והחינוכית ולפתח את יכולותיהם ליישם רעיונות חינוכיים.

התוכנית פועלת בתפיסת אימפקט לאורך שתי שנות לימוד אקדמיות:

  • שנה א' – שנת המעוף: כ-35 מפגשים (חובה). שנת העמקה בחינוך ובהכרת החברה בישראל. הלימודים מתקיימים בירושלים אחת לשבוע בימי חמישי וכוללים הרצאות, סדנאות, ניתוחי מקרים, סיורים ומפגשים עם אנשי חינוך, חברה ורוח. במהלכם נידונים נושאים כגון: רעיונות ומעשים בחינוך, שוויון, צדק ושינוי חברתי, בירור הזהות ואתגרי החברה בישראל והבנת מבנה מערכת החינוך הישראלית. את הלמידה מלווה לכל אורך השנה הציר האישי – ציר פיתוח המנהיגות, והציר הקבוצתי – האקוסיסטם של החינוך הבלתי פורמלי. המשתתפים בתוכנית יזכו למלגה לאורך שנת לימודים זו. 

  • שנה ב' – חממת פיתוח: כ-15 מפגשים (בחירה). שנה מעשית שבה זוכים העמיתים בליווי בפיתוח וביישום של תאוריית שינוי חברתית מעולמם המקצועי. בשנה זו מתקיים שילוב של תהליך למידה בחונכות אישית ומנטורינג, מפגשים קבוצתיים בדגש על הפנמת תכנים ורעיונות תאורטיים, וליווי היישום: הטמעת הידע בשדה הפעולה והמעשה של העמיתים.
    .

דרישות התוכנית ותנאי סף

  • מחויבות לחינוך ולחברה הישראלית 
  • סקרנות, פתיחות ויכולת למידה
  • תפקיד עכשווי משמעותי בחינוך הבלתי פורמלי, עם מוטת השפעה רחבה
  • הגשת המועמדות מחייבת את הסכמת הארגון, שכן המשתתפים נעדרים מעבודתם וזכאים למלגת לימודים.
  • תואר ראשון
ההשתתפות בתוכנית מותנית באישור הממונה בארגון.

מנהל התוכניתקלי כהן
חבר סגל: ד"ר ירון גירש
חבר צוות בכיר: רועי בן-טולילה
חבר צוות: אסף רשף
רכזות התוכנית: יעלי אור-לי, שירה שפירא (שנה ב')
מובילת קהילת הבוגרות והבוגרים: ליאת כרמי

לפרטים:
יעל אור-לי: Miyun-myl@mandel.org.il
טלפון: 02-568-8825
פקס: 02-673-5961


 

אנחנו מאמינים בחינוך. אנחנו מאמינים בנוער. אנחנו מאמינים במנהיגים. אנחנו מאמינים שאפשר לשנות את העולם.

 

הכירו את העמיתים

עמית דלמדיגו

תוכנית מנדל למנהיגות נוער: מחזור ט' >>

איילת ברק עורקבי

תוכנית מנדל למנהיגות נוער: מחזור ט' >>

 

"לו רק ידענו לנצור חדוות הנוער"​— החולמים אחר השמש, יורם טהרלב ז"ל

הכירו את הבוגרים