תוכנית מנדל למנהיגות נוער

ייעודה של תוכנית מנדל למנהיגות נוער לבנות קהילה מגוונת של מנהיגות ומנהיגים בחינוך הבלתי פורמלי, בעלי חזון בהיר, המחויבים לפעולה אפקטיבית בתחומי הלכידות החברתית ושוויון ההזדמנויות.

 


תוכנית מנדל למנהיגות נוער מקדמת מנהיגים הרואים את פעולתם כשליחות וביכולתם לתכנן ולהוציא לפועל תאוריות שינוי – מנהיגים שישנו את העולם

התוכנית יוצרת רשת של מנהיגים משדה החינוך הבלתי פורמלי לשם חיזוק החוסן החברתי והסולידריות ולמיטוב שדה החינוך הבלתי פורמלי וביסוס פעולתו על חזון, ערכים, ידע, כלים, יכולות ומיומנויות.

עמיתי התוכנית נמנים עם הסגל הבכיר של מסגרות החינוך הבלתי פורמלי בישראל (תנועות נוער, ארגוני נוער, מנהלי יחידות נוער ברשויות מקומיות ועוד). הם בעלי השפעה על תפיסות העולם ועל דרכי הפעולה של מסגרות אלו, ובעלי רצון לשפר את פני החברה בישראל.

התוכנית מבקשת לסייע בגיבוש זהותם החינוכית של המשתתפים, להעמיק את הידע העיוני והמעשי הרלוונטי לעבודתם, להרחיב את היכרותם עם המציאות החברתית והחינוכית ולפתח את יכולותיהם ליישם רעיונות חינוכיים.

התוכנית פועלת בתפיסת אימפקט לאורך שתי שנות לימוד אקדמיות:

  • שנה א' – שנת המעוף: 32 מפגשים (חובה). שנת העמקה בחינוך ובהכרת החברה בישראל. הלימודים מתקיימים בירושלים אחת לשבוע בימי חמישי. המפגשים כוללים הרצאות, סדנאות, ניתוחי מקרים, סיורים ומפגשים עם אנשי חינוך, חברה ותרבות. במהלכם נידונים נושאים כגון: רעיונות ומעשים בחינוך, צדק ושינוי חברתי, זהות יהודית וציונית עכשווית ואתגרי החברה בישראל. המשתתפים בתוכנית יזכו למלגה לאורך שנת לימודים זו.

  • שנה ב' – חממת פיתוח: 12 מפגשים (בחירה). שנה מעשית שבה זוכים העמיתים בליווי בפיתוח וביישום של משימה חברתית מעולמם המקצועי. בשנה זו מתקיים שילוב של תהליך למידה בחונכות אישית ומנטורינג, מפגשים קבוצתיים בדגש על הפנמת תכנים ורעיונות תאורטיים, ויישום: הטמעת הידע בשדה הפעולה והמעשה של העמיתים.

דרישות התוכנית ותנאי סף

  • מחויבות לחינוך ולחברה הישראלית 
  • סקרנות, פתיחות ויכולת למידה
  • תפקיד עכשווי משמעותי בחינוך הבלתי פורמלי, עם מוטת השפעה רחבה
  • הגשת המועמדות מחייבת הסכמת המנהל, שכן המשתתפים נעדרים מעבודתם וזכאים למלגת לימודים.
  • תואר ראשון

מנהל התוכנית: דני רוזנר
חבר סגל: ד"ר ירון גירש
חברת צוות: אודיה לוין סוסנה
רכזת התוכנית: נטע גליקמן

ההרשמה לתוכנית מתבצעת באמצעות מנהלי מסגרות החינוך הבלתי פורמלי ובהמלצתם.


לפרטים על התוכנית:
נטע גליקמן: nglikman@mandel.org.il
טלפון: 02-568-8911
פקס: 02-673-5961


 

אנחנו מאמינים בחינוך. אנחנו מאמינים בנוער. אנחנו מאמינים במנהיגים. אנחנו מאמינים שאפשר לשנות את העולם.

 

הכירו את העמיתים

ענבל פוקס

תוכנית מנדל למנהיגות נוער: מחזור ו' >>

גיא זוזות

תוכנית מנדל למנהיגות נוער: מחזור ו' >>

 

"לו רק ידענו לנצור חדוות הנוער"​— החולמים אחר השמש, יורם טהרלב