עמיתי מכון מנדל למנהיגות


עדן אביטבול

עדן אביטבול

ירושלים | משורר, תסריטאי ובעל טור

עדן אביטבול הוא משורר, בן להורים חוזרים בתשובה ובוגר ישיבות חרדיות-ליטאיות. בתור בחור ישיבה כתב טור חודשי תחת שם בדוי למגזין ״אדרבה״ – טור שעסק בחוויות הדור השני לחוזרים בתשובה בחברה החרדית. למד תסריטאות בביה״ס "מעלה" לקולנוע ומשמש כתסריטאי משנה ויועץ תוכן בסדרת הטלוויזיה ״שבאבניקים״, ובמקביל כותב תסריט עלילתי באורך מלא פרי עטו. ספר השירה הראשון שלו ״נועדנו לגדולות אחרות״ יצא לאור בהוצאת טנג'יר וזכה לתהודה רבה. ערך את גיליון היצירה והספרות החרדית של כתב העת ״יהי״ ועובד בימים אלו על הקמת ״נו נו״ – סלון חרדי לאמנות ותרבות שיפעל בבית אצ״ג בירושלים. משנת 2020 הוא כותב טור שבועי במוסף מוצ"ש של מקור ראשון בשם ״סיפורים מהישיבה״ שעוסק בחיי היומיום של בחור ישיבה חרדי. בימים אלו רואה אור ספר שיריו השני ״פרגוד״. נשוי ואב לבן.


עדן אוליאל

עדן אוליאל

פרדס חנה | מחזאית, שחקנית תיאטרון ויזמית תרבות

עדן אוליאל היא מחזאית, שחקנית תיאטרון ויזמית תרבות. ממייסדות אנסמבל ״הפרחות״ – קבוצת תיאטרון פעילה שחורטת על דגלה השמעת קולות מושתקים בחברה הישראלית. מבין יצירותיהן מופע הקאלט ״פרחה שם יפה״ וההצגה ״יולדות״ העוסקת בפרשת חטופי תימן. כותבת ״שיר הפרחה 2020״ המבקש לייצר אלטרנטיבה עוצמתית לשיר המקורי ולחשוף את המשמעות האמתית של המילה ״פרחה״. כמחזאית, חוקרת את הקשר החם בין העברית לערבית – מילולית, תרבותית, היסטורית ורוחנית. בין יצירותיה המחזה ״אום כולתום״ על-פי סיפור חייה של הזמרת המצרייה המיתולוגית, שנכתב לתיאטרון יפו. שחקנית יוצרת באנסמבל תיאטרון הידית, פרדס חנה, ומנהלת השיווק של התיאטרון. במסגרת תפקיד זה יוזמת פעילות תרבותית ופועלת למצב את פרדס חנה כמרכז תרבות פורץ דרך. מבקשת להיות גשר – בין אנשים, דעות, תרבויות ושפות, ולחקור בסקרנות וביצירתיות חיבורים בין מה שהופרד במלחמה. בחזונה התיאטרון שייך לכולם ויש ליצור פלטפורמות, תכנים ואמצעי שיווק יעילים כדי להגיע לכלל האוכלוסיות. גם לילדה שהייתה, שחיכתה כל כך להיות חלק וכעת יש הזדמנות לתיקון. תושבת פרדס חנה, נשואה ואם לבן.


מאיה בואנוס

מאיה בואנוס

ירושלים | יוצרת, במאית ועיתונאית

מאיה בואנוס היא יוצרת, במאית ועיתונאית. זוכת פרס רוזנבלום לשנת 2020. בוגרת החוג ללימודי התיאטרון באוניברסיטה העברית בירושלים ובוגרת תואר שני בהצטיינות במסלול שחקן-יוצר-חוקר באוניברסיטת תל אביב. שיחקה בפרויקטים שונים על הבמה ועל המסך, וחברה לקבוצת התיאטרון "חולות", המורכבת מישראלים ומבקשי מקלט, בניהולו של ד"ר חן אלון. יצירתה מתמקדת בחקירת חומרים דוקומנטריים ועיבודם לבמה, מתוך הבנת כוחה של הבימה לשקף את האמיתות השונות של חיינו. בין יצירותיה הבולטות: ״דין סוטה״ – יצירה הבוחנת את הקשר שבין תקיפות מיניות לטקסי טהרה; ״סינדרום E- קונצרט בשלוש מערכות" – קונצרט מוזיקלי בעקבות משפט אייכמן; ״המקום ינחם אתכם״ – בעקבות פרשת ילדי תימן, המזרח והבלקן; ההצגה "אוקטובר" שעוסקת בהלם קרב מבעד למלחמת יום הכיפורים ועוד. כמו כן, עיבדה וביימה את היצירה הספרדית "מאצ'ו מן" מאת אלכס ריגולה, העוסקת באלימות מגדרית, בפסטיבל ישראל. לצד פועלה כיוצרת מקורית מכהנת בואנוס כמנהלת ומלווה אמנותית בפרויקטים רבים וככתבת עבור עיתון ״מעריב״ ומגזין החדשות הפמיניסטי "פוליטיקלי קוראת". דור עשירי למשפחה ספרדית ירושלמית.


מתנאל בוזגלו

מתנאל בוזגלו

ירוחם | כותב ומפתח תוכן

מתנאל בוזגלו הוא כותב ומפתח תוכן. מלמד וכותב בבתי מדרש שונים ופעיל במרחבי ההתחדשות המסורתית – בכולנא, בתנועת תיקון וברשת המסורתית. עובד ביוזמת המאה – מנהיגות פוליטית במרכז כמפתח תוכן. בוגר תואר ראשון בפילוסופיה ומחשבת ישראל מאוניברסיטת בן-גוריון בנגב. מאמין בכוחה ובפוריותה של המסורת היהודית להתמודד עם האתגרים הפוליטיים והתרבותיים בחברה הישראלית ובכלל. גדל בדימונה והיום גר בירוחם, נשוי ואב לבן.


ניר גורלי

ניר גורלי

רעננה | יוצר פודקאסטים ואיש רדיו

ניר גורלי הוא יוצר פודקאסטים, עיתונאי ועורך מוזיקלי. חבר בחטיבת הרדיו של "כאן" מהקמתה, ומ-2021 משמש כעורך הבכיר של "כאן הסכתים" – מחלקת הפודקאסטים של התאגיד. חבר בצוות ההסכת "שיר אחד", יוצר ההסכת "שיר סתיו" על מוזיקה ורדיו במלחמת יום הכיפורים, ועורך את ההסכתים "לך תזכור", "משפט חוזר", "שער" ועוד. במקביל עורך מוזיקלי וחבר בוועדת העורכים של כאן 88. בעבר ערך וכתב על מוזיקה ב"הארץ", "וואלה תרבות" ו"עכבר העיר". גר ברעננה, נשוי ואב לשלושה.


ולריה גסלב

ולריה גסלב

חיפה | אוצרת עצמאית, אמנית, כותבת ומרצה

ולריה גסלב היא אוצרת עצמאית, אמנית, כותבת ומרצה. בת למהנדסים סובייטים, גדלה כיהודייה באוקראינה וכמהגרת בישראל. העשייה שלה מושפעת מעשור של עבודה עיתונאית ומחמש שנות רילוקיישן בדרום אפריקה. כשסיימה את לימודי האוצרות באוניברסיטת קייפטאון, הגדירה אותה ראש התוכנית כ"עובדת סוציאלית יצירתית". מ-2012 היא יוזמת תערוכות וסדנאות ממוקדות קהילה במרחבים ציבוריים, כמו ספריות, חללי מסחר ורחובות. כיום היא חיה ופועלת בחיפה, חוקרת ועושה אמנות מעורבת חברתית בדגש על מגדר ורב-תרבותית. יצירותיה האחרונות כוללות את תערוכות החוצות "מאה זריחות ביממה" ו"חוגגות", הקמת "גלריית המסדרון" בטכניון ו"הפקולטה לנערות מהפכניות" בבית הגפן. חובבת ג’אז מושבעת ומאמינה בשלום.


מור דרעי-אלבז

מור דרעי-אלבז

תל אביב-יפו | יזמת תרבות, מנהלת עמותה ופעילה חברתית

מור דרעי-אלבז היא יזמת תרבות ומנהלת עמותת בית סיסטם עאלי – תנועה לשינוי תרבותי-חינוכי-פוליטי, בית לאמניות ואמנים שפועלים למען צמצום פערים חברתיים, צדק חלוקתי, הכרת האחר ושינוי המציאות הקיימת. מרצה במכללה האקדמית ספיר בחוג לתרבות, יצירה והפקה בנושאי ניהול תרבות, כתיבה, יצירת תוכן תרבותי והפקת אירועים בעלי אופי קהילתי-אמנותי-חברתי. מאמינה בכוחו של אקטיביזם תרבותי דרך חיבור בין יצירה, אמנות ושינוי חברתי. בוגרת תואר ראשון בלימודי תרבות במכללת ספיר ותואר שני במדיניות ותיאוריה של האמנויות באקדמיה לאמנות ועיצוב בצלאל. נולדה באופקים וגדלה בבאר שבע, חיה בתל אביב-יפו, נשואה ואמא.


מישי הרמן

מישי הרמן

ירושלים | מספר סיפורים ואקטיביסט

מישי הרמן הוא מספר סיפורים ואקטיביסט ירושלמי. ב-2011 הוא ייסד, יחד עם שלושה חברי ילדות, את ״סיפור ישראלי״ – אחד הפודקאסטים הראשונים בארץ, והראשון שעשה את הקפיצה אל לוח השידורים של גל״צ. מאז הוא מגיש את התוכנית ומנהל את הארגון, שצמח ונהיה לפודקאסט הישראלי והיהודי המואזן ביותר בעולם, עם מאות אלפי מאזינים ביותר מ-190 מדינות. כיום העמותה מעסיקה כ-15 מפיקים במשרה מלאה, העמלים על מגוון רחב של פרויקטים בתחום הסטורילינג, הכול תחת המוטו שאדם הוא אדם הוא אדם, ושרק נתחזק ונלמד אם נקשיב זה לזה. מישי גדל בירושלים ובתנועת הנוער נוע״ם (נוער מסורתי), שבה כיהן כיו״ר הארצי. לאחר הצבא הוא נסע ללימודים בחו״ל: תואר ראשון בהיסטוריה בהרווארד ותואר שני בארכיאולוגיה בקיימברידג׳. את הדוקטורט שלו – ביוגרפיה של הבישוף הפרוטסטנטי של ירושלים במאה ה-19 – הוא עשה באוניברסיטה העברית בירושלים. הוא פעיל שכונתי בולט ומוביל קמפיינים עירוניים משמעותיים. מישי גר באבו תור עם אשתו פדריקה, בתם הקטנה הלל, ושתי הכלבות שלהם – נעמי וגולדה.


שירה חפר

שירה חפר

תל אביב | מוציאה לאור ומתרגמת

שירה חפר היא מו"לית הוצאת לוקוס. דוברת שמונה שפות, מתרגמת בהכשרתה. ב-2012 הקימה עם שותף את הוצאת "זיקית" וביחד סללו דרך משמעותית עבור הפרחת המו"לות העצמאית בישראל. ב-2015 יצאה חפר לדרך עצמאית והקימה את הוצאת לוקוס, במטרה להמשיך להגיש לקוראי העברית את מיטב הספרות העכשווית מרחבי העולם לצד ספרות מקור. בשנת 2020 הקימה חפר עם כמה עמיתים למקצוע את "הקולקטיב הספרותי", התאגדות של מו"לים עצמאיים, וביחד יזמו פעולות משותפות, בהן יריד לספרות עצמאית החוזר על עצמו מדי שנה ואף זוכה לתמיכת עיריית תל אביב. חפר זכתה בפרס שרת התרבות להוצאה לאור של ספר ביכורים (2019). חיה בתל אביב, נשואה ואם לשלושה בנים.


ליאת יצחקי

ליאת יצחקי

בית חורון | זמרת, יוצרת ומנחה

ליאת יצחקי היא זמרת, יוצרת ופייטנית, מנחה ומנהלת אמנותית. החלה את דרכה כפייטנית עם התזמורת האנדלוסית הישראלית והייתה מחלוצות הנשים השרות פיוט. יצירתה המוזיקלית מחברת את עולמה האישי-נשי עם מרחב הפיוט, השירה והניגון היהודיים ומפגישה עולמות מוזיקליים, קודש וחול מאז ומעכשיו. בתוכניות הטלוויזיה שהנחתה ובעשייתה היא מקדמת נשים ופועלת להשמעת קולן במרחב הציבורי והתרבותי. זוכת פרס אקו״ם, שרה בשפות עברית, ערבית, ספרדית ולאדינו ומופיעה בארץ ובעולם. בוגרת תואר שני במשפטים מאוניברסיטת בר-אילן. נשואה ואם לחמישה.


דוד (דוּכי) כהן

דוד (דוּכי) כהן

ירושלים | אמן רב-תחומי, אוצר ומבקר אמנות

דוד (דוּכי) כהן הוא אמן רב-תחומי, אוצר ומבקר אמנות. יליד מעלות תרשיחא, חי ופועל בירושלים. בוגר לימודי אמנות בבית הספר לאמנות "פרדס" (2019) ולימודי היסטוריה באוניברסיטה הפתוחה (2021). כיום לומד לתואר שני במחלקה ללימודי ארץ ישראל וארכיאולוגיה באוניברסיטת בר-אילן. הציג תערוכות יחיד בבית רוח חדשה (2021) ובגלריה תפוז (2022) והשתתף בתערוכות קבוצתיות, בהן בביאנלה של ירושלים (2017, 2019, 2021) ובשבוע העיצוב בעיר (2018), בחממת האמנים של "צבע טרי" (2020), בגלריה במכללת דוד ילין (2021), במרכז אדמונד דה רוטשילד (2022) ועוד. בשנת 2021 הקים יחד עם קבוצת חברים את "גלריה תפוז" – גלריה שיתופית השוכנת בבית אליאנס בירושלים ומשמש בה כאוצר ראשי (שותף). עוסק גם בכתיבה על אמנות ובעריכה אמנותית, מפרסם ביקורות אמנות במגזין "ערב רב" וכן ערך מדור אמנות חזותית בכתב העת "בר".


מאור סבג

מאור סבג

תל אביב | מנכ"ל מייסד "הסיפור שלנו", יזם, מוזיקאי, במאי ויוצר תיאטרון

מאור סבג הוא יזם, מוזיקאי רב-תחומי ויוצר תיאטרון. זוכה פרס התיאטרון הישראלי לשנת 2017 על יצירת הביכורים שלו "סוליקא" – מחזמר המבוסס על סיפור פולקלור מרוקאי שסבתו סיפרה לו בילדותו. נולד ברחובות למשפחה דתית לאומית, להורים יוצאי מרוקו. בוגר הישיבה התיכונית ללימוד תורני-סביבתי במצפה רמון, הישיבה לאמנויות בתל אביב ובית הספר הגבוה למוזיקה "רימון". עבד עם חברות התקליטים הגדולות בארץ: NMC, הליקון ו"ארומה מיוזיק". הופיע ושיתף פעולה עם ישי ריבו, נסרין קדרי, יובל דיין ורבים אחרים. שימש כמלחין ומנהל מוזיקלי בפרויקטים ותיאטראות רבים, בהם: תיאטרון הקאמרי ת"א ("זה אני" מאת מאור זגורי), תיאטרון באר שבע ("סוליקא") ועוד. זוכה פרסים על הלחנת שירי משוררים (2013-2012) למילותיהם של אורי צבי גרינברג, אברהם שטרן וארז ביטון. מביא אל יצירותיו השראות מהעולם היהודי והדתי שעליו גדל. בשנת 2021 החל לביים והעלה את המחזה "אושרי" מאת מאור זגורי – עבודת הבימוי הראשונה שלו. בשנת 2022 ייסד את "הסיפור שלנו" – מיזם דיגיטלי לשימור ותיעוד סיפורי חיים ומורשת ישראליים.


בכל סרלואי

בכל סרלואי

בית שמש | מורה, משוררת, מבקרת ספרות ועורכת

בכל סרלואי היא מורה, משוררת, מבקרת ספרות ועורכת. נולדה וגדלה בירושלים. בעלת תואר ראשון בתנ״ך וספרות ממכללת בית וגן ותואר שני בהצטיינות יתרה בספרות משווה מאוניברסיטת בר-אילן. כתבה שלושה ספרי שירה שזכו בפרסים, בהם פרס שרת התרבות, פרס ראש הממשלה, פרס דוליצקי וציון לשבח במסגרת הפרס ע״ש רעיית הנשיא. בשנת 2022 זכתה בפרס יהודה עמיחי לשירה. מלמדת ספרות בתיכון ״אור תורה סטון״ בירושלים וכתיבת שירה למתקדמים במסלול לכתיבה יוצרת באוניברסיטה העברית בירושלים. כותבת ביקורות ספרות ותרבות בעיתון ״מקור ראשון״ ובעלת הטור ״אומרת שירה״, העוסק בביקורת שירה. ערכה שני ספרי פרוזה שראו אור בהוצאת ידיעות אחרונות וכחמישה ספרי שירה. שותפה בהנחיית סדנת השירה של כתב העת ״משיב הרוח״ ובעריכה של כתב העת. נשואה ואם לבת.


דגה פדר

דגה פדר

קרית טבעון | כוריאוגרפית, רקדנית ומנהלת להקת המחול "ביתא"

דגה היא כוריאוגרפית, רקדנית ומנהלת להקת המחול "ביתא" המשלבת מחול אתיופי מסורתי ומחול עכשווי. רקדה כסולנית בלהקת "אסקסטא" ובהרכב המייסד של להקת "ביתא", שעמן הופיעה בפסטיבלים רבים בארץ ובעולם. ככוריאוגרפית של להקת המחול "ביתא" הופיעה באתיופיה והעבירה סדנה ללהקת המחול של התיאטרון הלאומי. פעילה גם כיוצרת עצמאית, הופיעה בפסטיבלJacob’s Pillow והעבירה סדנאות מחול בארה"ב. ב-2020 הופיעה עם התזמורת הסימפונית באר-שבע ביצירה "יסמין" של המלחין פרופ' עודד זהבי, בקוסטה ריקה, שם העבירה סדנה ללהקת המחול הלאומית, ושהתה ברזידנסי באוניברסיטת אוהיו, שם הופיעה עם יצירתה "ג'אלו". עבדה שנים רבות כמורה למחול בפרויקטים להעצמת נשים ונערות בקרב הקהילה האתיופית בישראל. זוכת פרס ליוצרים צעירים במחול של משרד התרבות (2018), פרס מהקרן החדשה לישראל (2020), פרס משרד הקליטה עבור הישגים ותרומה יוצאת דופן לחברה ולמדינה (2021), ופרס נווה שכטר וקרן רבינוביץ' ליצירה ישראלית מקורית (2022).


שלמה פיוטרקובסקי

שלמה פיוטרקובסקי

בית אל | עיתונאי ובעל טור שבועי בעיתון "מקור ראשון"

שלמה פיוטרקובסקי הוא עיתונאי ובעל טור שבועי בעיתון "מקור ראשון", ועורך אתר האינטרנט של "מקור ראשון". בעבר שימש במגוון תפקידי עריכה וכתיבה בעיתון "בשבע" ובאתר האינטרנט "ערוץ 7", וכן כתב מאמרי דעה ופרשנות בעיתון "ידיעות אחרונות". כתיבתו מתמקדת בסוגיות פוליטיות ומשפטיות, וכן בעיסוק במתח שבין היותה של ישראל מדינה "יהודית" ומדינה "דמוקרטית". כמו כן הוא עוסק בכתיבתו בתולדות הציונות הדתית ובאתגרים המלווים אותה מראשיתה ועד היום. במקביל לעבודתו העיתונאית הוא מרצה בבמות שונות ומעביר סדנאות כתיבה. גדל ומתגורר בישוב בית אל, נשוי ואב לחמישה.


יובל פרידמן

יובל פרידמן

לפיד | תסריטאי, עורך תסריט ומרצה לכתיבה

יובל פרידמן הוא תסריטאי, עורך תסריט ומרצה לכתיבה. תסריטאי בתוכניות סאטירה (היהודים באים, שב"ס, ארץ נהדרת) סדרות טלוויזיה (זנזורי, השוטר הטוב, שחקן זר) תוכניות בידור (יצפאן, הפרעת קשב, חלומות בהקיציס) וסדרות ילדים ונוער (אלישע, צפוף, בית הכלבים, הידוענים). השתתף ב"הסטודיו לפיתוח" – מיזם של קרן גשר וקרן אביחי, שבמסגרתו פיתח סדרה היסטורית על המלכה ברניקי. השתתף בפסטיבל סריז מאניה כחלק מהרזידנסי ישראל-צרפת לכתיבת סדרות טלוויזיה שבמסגרתו פיתח קומדיה משפחתית דוברת עברית וצרפתית. בעל תואר ראשון בהצטיינות בקולנוע ותואר שני בהצטיינות במחקר התרבות, שניהם מאוניברסיטת תל אביב. פרויקט הגמר שלו הפך לסרט "בית"ר פרובנס". זוכה פרס פסטיבל חיפה, שהיה מועמד ל-11 פרסי אופיר, בהם על התסריט והסרט, וזכה לבסוף בשלושה – שחקן ראשי (זאב רווח), שחקן משנה (איתי תורג'מן) ופרס המוזיקה (שם-טוב לוי). מרצה במכללת ספיר, מלמד תסריטאות, פיתוח סדרת טלוויזיה וכתיבה סאטירית. נשוי פלוס ארבעה, גר בלפיד. בן 51, נראה פחות אבל מרגיש יותר.


מתן צור

מתן צור

לוד | תסריטאי, קומיקאי, מחזאי ויוצר רשת

מתן צור הוא תסריטאי, קומיקאי, מחזאי ויוצר רשת. חבר בהרכב הקומיקאים הדתי "אנדרדוס", במסגרתו יוצר מערכוני רשת ומופיע כיוצר ושחקן בכל רחבי הארץ. בעל מופע סטנדאפ אישי, ומופיע כמנחה באירועים שונים. כתסריטאי עצמאי כותב תסריטים עבור חברות הפקה ואנימציה לקליפים, סרטונים פוליטיים וסרטונים שיווקיים, וכן סדרות דרמה לילדים עבור ערוץ מאיר, עמותת סולמות ועוד. כותב מחזות לילדים ולנוער בתיאטרון אורנה פורת ובתיאטרון הקיבוץ. כותב ומגיש יחד עם יאיר יעקבי את הפודקאסט "צור ויעקבי" ב"כאן הסכתים". כיהן כלקטור בקרן הקולנוע הישראלי, קרן קולנוע שומרון וקרן קולנוע צפון. מחבר הספר "הגדה בהפרעה" בהוצאת ידיעות ספרים. בעבר השתתף בתוכניות "עד כאן!" בכאן11 ו"היום שהיה עם גיא זהר" בערוץ 10. מתגורר בלוד, נשוי לאביטל, ואב לחמישה.


שרון קרני

שרון קרני

תל אביב | עורכת תוכן תסריטאית ובמאית

שרון קרני היא עורכת תוכן, תסריטאית ובימאית. מנהלת המחלקה הדוקומנטרית ב"ארצה הפקות". בשנים האחרונות עורכת ומביימת בעיקר סדרות דוקומנטריות בעלות ממד חברתי, בהן "יוצאים מהכלל עם רוני קובן", "המערכת עם מיקי חיימוביץ'" "חיים נפלאים שכדוגמתם עוד לא ראינו" (על חנוך לוין ויצירתו) ו"על המשמר". יוצרת התוכנית "פגישה עם רוני קובן". בין יוצרי "שיטת השקשוקה" והסדרות הדוקו -אקטיביסטיות של מיקי רוזנטל. בעלת תואר ראשון במשפטים ותואר שני במנהל עסקים. נולדה וגדלה בחיפה. גרה בתל אביב עם בן זוגה ושני ילדיהם.


נטע שושני

נטע שושני

תל אביב | במאית תיעודית

נטע שושני היא במאית תיעודית. בוגרת תקשורת חזותית באקדמיה לאמנות ועיצוב בצלאל. סרטה "נולד בדיר יאסין" על טבח דיר יאסין ב-48׳ ובית החולים לחולי נפש ״כפר שאול״ שהוקם על חורבותיו זכה להצלחה רבה, לפרסים בפסטיבלים בארץ ובעולם, והיה מועמד לפרס אופיר. בין עבודותיה – הסדרה "ביקור בית" העוקבת אחר צוות הוספיס המלווה חולים סופניים אל מותם בביתם, "חנדה חנדה 4", "המוח של מורן", "הקונפליקט של חוסאם". בשנה הבאה יעלה ב"כאן 11" פרויקט תיעודי מקיף בבימויה על מלחמת 1948. ילידת ירושלים, חיה ועובדת בתל אביב, אמא לשניים.


רחלי שלו

רחלי שלו

פרדס חנה | מאיירת, כותבת ויוצרת קומיקס

רחלי שלו היא מאיירת, כותבת ויוצרת קומיקס. יצירתה האוטוביוגרפית עוסקת בחוויה היומיומית של משפחתיות, הורות, זוגיות ונשיות, דרך כלים של הומור וסטוריטלינג, המביאים למקומות של נרמול, ביקורת וחמלה. מרצה לאיור בפלטפורמות מגוונות. מאיירת בלייב לצד אירועי מוזיקה, עיון והפקות שונות. בימים אלו עובדת על רומן גרפי, עיבוד לקלאסיקת נוער ישראלית, ועל פרויקטים ומיזמים נוספים במדיות שונות ומגוונות. גרה בפרדס חנה עם בעלה וחמשת ילדיהם.


 

תוכנית מנדל למנהיגות נוער: מחזור ח'

אוקטובר 2022 – יולי 2023

 

מירנה אבו ערב

מירנה אבו ערב

מנהלת תוכניות "טליעה" ומנהיגות בצפון ובמרכז הארץ בארגון "אג'יק"

מנהלת את תוכניות טליעה ומנהיגות בצפון ומרכז הארץ ב"אג'יק – מכון הנגב". הצטרפה לארגון בשנת 2000. בעבר עסקה בתחום התעסוקה וניהלה תחומי הכשרות מקצועיות, אקדמיות ותעסוקתיות. בעלת תואר ראשון בסוציולוגיה, אנתרופולוגיה וחינוך, ותואר שני בניהול מלכ״רים וארגונים קהילתיים עם התמחות ביזמות חברתית – שניהם מהאוניברסיטה העברית בירושלים. מתגוררת בנצרת.


חן אוליאל

חן אוליאל

מנהלת מיזם ״המרחב החינוכי השלם״ בשכונת פסגת זאב בירושלים

מנהלת את מיזם ״המרחב החינוכי השלם״ בשכונת פסגת זאב בירושלים – מיזם שמטרתו לייצר שוויון הזדמנויות בתוך בתי הספר ולטשטש את הגבול בין הפורמלי לבלתי פורמלי, בין השאר דרך יצירת אקו-סיסטם חינוכי. לשעבר קצינה בקבע בבה״ד 1 ומפקדת צוות ולאחר מכן מד״רית. עבדה כמה שנים במשרד רוה״מ במגוון תפקידים. בעלת תואר ראשון בחינוך ומזרח תיכון מהאוניברסיטה העברית בירושלים, ותואר שני במסלול מחקרי בייעוץ חינוכי מאוניברסיטת בר-אילן (בהצטיינות יתרה). נשואה ואם לשניים, מתגוררת בירושלים.


אלעד אזולאי

אלעד אזולאי

איש חינוך, קהילה ותרבות

בעל ניסיון מגוון ועשיר בניהול במגזר השלישי והציבורי. שימש כמוביל קבוצות נוער בסיכון וכמרצה לליווי תהליכים חינוכיים בקרב נוער בסיכון. הקים מרכז מצוינות במנהיגות ומעורבות חברתית – תוכנית הוליסטית לקידום החינוך החברתי-ערכי במערכת החינוך. מנהלו הראשון של לונדע – מוזיאון הילדים של באר שבע על שם ג'ק, ג'וזף ומורטון מנדל. הקים אגף פנאי וקהילה האמון על קידום ועידוד התפיסה הקהילתית וחיי הקהילה בעיר של רבע מיליון בני אדם, ומנהל אותו עד היום. בעל תואר ראשון בפוליטיקה ממשל וחינוך מאוניברסיטת בן-גוריון בנגב. נשוי ואב לשלושה, מתגורר בבאר שבע.


אברהים  אלעמור

אברהים אלעמור

מנהל יחידת הנוער ביישוב כסייפה

מנהל יחידת הנוער ביישוב כסייפה. עבד כמורה לעברית כשפה שנייה במשך 10 שנים. חנך נערים במסגרת התנסות כחלק מחובות התואר ועבד בתור רכז תוכנית "בית ספר כעוגן בקהילה". אוהב בני נוער ומתחבר אליהם בכל הממדים. בעל תואר ראשון בחינוך בלתי פורמלי ותעודת הוראה ממכללת קיי לחינוך, ותואר שני בייעוץ ארגוני מהקריה האקדמית אונו. נשוי ואב לשלושה, מתגורר בכסייפה.


צופית  ארבל

צופית ארבל

ממונה על מחלקת הנוער בעיריית ירושלים

פועלת בשדה החינוך הבלתי פורמלי כשלושה עשורים. כיום ממונה על מחלקת הנוער בעיריית ירושלים. בתפקידים קודמים שימשה כמייסדת מרכז ההכנה לשירות משמעותי של העיר ירושלים, שירתה עשור כמפקדת וכקצינה בתפקידים חינוכיים בצה"ל, ומאמינה בחינוך הבלתי פורמלי כמקפצה לזיהוי פוטנציאל אצל בני נוער ולטיפוחו – "כי עוד אאמין גם באדם, גם ברוחו רוח עז" (טשרניחובסקי). בעלת תואר שני בהצטיינות במסלול מדיניות ציבורית מאוניברסיטת בר-אילן. נשואה ואם לארבעה בנים.


איריס ארונין

איריס ארונין

ראשת מינהל קהילה בעיריית ראשון לציון

במסגרת תפקידה אמונה על מגוון תחומים, כגון שירות לתושב, נוער וצעירים, קליטה ועלייה, פיתוח קהילתי, קידום עסקים, שיתוף ציבור וחדשנות, תרבות תורנית וחרדית, קהילת הלהט"ב ועוד. שימשה במגוון תפקידים בעולם החברתי-קהילתי ב-12 השנים האחרונות, בהם מנכ״לית העמותה לחינוך ותרבות ומנכ״לית העמותה לספורט במועצה האזורית באר טוביה, מנהלת תוכניות ושותפויות ב"ציונות 2000" ובחברת "פיינל", וסגנית מנהל אגף חברה נוער וצעירים בעיריית פתח תקווה. בעלת תואר ראשון בתקשורת וניהול, תואר שני בייעוץ ארגוני עם התמחות במגזר הציבורי והשלישי, וכן תעודת הוראה.


לימור בשירי

לימור בשירי

מנהלת תוכנית "כתובת רחוב" של עמותת עלם בירושלים

מנהלת תוכנית "כתובת רחוב" של עמותת עלם בירושלים, אשר נותנת סיוע רגשי, הומניטרי וסוציאלי לנוער ולצעירים במצבי סיכון אשר נמצאים ברחוב. בעשור האחרון שימשה במגוון תפקידים חברתיים ובהם מנחת קבוצות בארגון "גשר" ומרצה בקורס "נתיב". חברה בעמותת prowoman לקידום נשים במשק הישראלי והקימה את התוכנית באוניברסיטת בר-אילן. מאמינה בשינויים הנובעים משותפות, מגיוון ומחיבור לשטח. בעלת תואר ראשון בעבודה סוציאלית מאוניברסיטת בר-אילן ובמהלך לימודיה לתואר שני בעבודה סוציאלית עם התמחות בקידום זכויות אדם ומדיניות באוניברסיטת תל אביב. מתגוררת בירושלים.


ענבל גרינצויג

ענבל גרינצויג

המנהלת החינוכית של המכינה הקדם-צבאית ״נחשון״

המנהלת החינוכית של המכינה הקדם-צבאית ״נחשון״, המדרשה הישראלית למנהיגות חברתית, על שלושת קבוצותיה בקיבוץ שובל, בשדרות ובקיבוץ גל-און. בתפקידה הקודם ניהלה את הקבוצה בקיבוץ שובל במשך שנתיים. בעבר שימשה כיועצת חינוכית ביחידת "תלפיות", רכזת בתנועת "ישראל 2050" ומרצה במסגרת פרויקט "כלכלה לדוברי עברית". למדה ועבדה במכינת ״תבור״, ובמדרשת ״בית פרת״. בעלת תואר ראשון במדע המדינה וסוציולוגיה מהאוניברסיטה העברית בירושלים ותוכנית המצטיינים לזהות ומדיניות של המכללה למדינאות. מתגוררת בתל אביב.


אבירן חזן

אבירן חזן

סמנכ"ל וראש תחום ההכנה לצה"ל בעמותת אחריי!

יליד העיר דימונה. בעבר היה מדריך טיולים בבית ספר שדה עין גדי מטעם החברה להגנת הטבע במסגרת שנת שירות. החל את דרכו באחריי! כחניך בעיר דימונה, הדריך, ריכז, ניהל והקים מכינה חצי שנתית. ניהל את שנת השירות של הארגון והיה חלק מההקמה והמיסוד של תוכניות לליווי חיילים. בעל תואר ראשון בלימודי ארץ ישראל. נשוי ואב לשניים, מתגורר בקרית אונו.


חן טבע

חן טבע

מנהל מחלקת הדרכה בתנועת הנוער הלאומי בית"ר

איש חינוך, מנהל מחלקת הדרכה בתנועת הנוער הלאומי בית"ר ומרכז הנהגה בדימוס בתנועת הצופים. בצה"ל היה מ"פ פלוגה מבצעית. נוסף על היותו איש חינוך עוסק בתחום הנדל"ן. בעל תואר ראשון בחינוך בלתי פורמלי, תעודת הוראה ותואר שני בניהול וארגון מערכות חינוך ממכללת בית ברל. נשוי ואב לשניים, מתגורר בפתח תקווה.


מנחם טננבוים

מנחם טננבוים

סמנכ"ל פעילות של עמותת "שמחה לילד"

סמנכ"ל פעילות של עמותה "שמחה לילד", מנהל את פעילות הסניפים והאגפים השונים בעמותה, מכשיר ומלווה את מנהלי הסניפים ומתווך בין הפעילות בשטח לגורמים המנהלתיים בעמותה. הגיע לעמותה בתור מתנדב שנה לאחר פתיחתה ב-2005, כרכז מחנה, ולאחר מכן היה רכז שטח בסניף ירושלים ומנהל סניף ירושלים. בגיל תיכון הדריך בתנועת בני עקיבא והתנדב בעמותת קו לחיים. לאחר לימודים בישיבת הסדר ושירות צבא בחטיבת הנחל למדתי ג׳ילולוגיה (ליצנות רפואית) ועבד במשך שנה במחלקה פנימית ילדים בבית חולים שניידר. עבד כמה שנים בארגון "משפחה אחת", המלווה ילדים ובני נוער נפגעי טרור, סמנכ"ל פעילות של עמותה "שמחה לילד", מנהל את פעילות הסניפים והאגפים השונים בעמותה, מכשיר ומלווה את מנהלי הסניפים ומתווך בין הפעילות בשטח לגורמים המנהלתיים בעמותה. הגיע לעמותה בתור מתנדב שנה לאחר פתיחתה ב-2005, כרכז מחנה, ולאחר מכן היה רכז שטח בסניף ירושלים ומנהל סניף ירושלים. בגיל תיכון הדריך בתנועת בני עקיבא והתנדב בעמותת קו לחיים. לאחר לימודים בישיבת הסדר ושירות צבא בחטיבת הנחל למד ג׳ילולוגיה (ליצנות רפואית) ועבד במשך שנה במחלקה פנימית ילדים בבית חולים שניידר. עבד כמה שנים בארגון "משפחה אחת", המלווה ילדים ובני נוער נפגעי טרור, והדריך בכיתות תקשורת וחינוך מיוחד. בעל תואר ראשון בחינוך וחברה מהקריה האקדמית אונו. נשוי ואב לחמישה, מתגורר ביישוב המשלב גבעות בגוש עציון.


מעיין לובנשטיין

מעיין לובנשטיין

מנהלת מחלקת הנוער בשדרות

מנהלת מחלקת הנוער בשדרות. בתפקידיה הקודמים ריכזה את תנועות הנוער בעיר, הייתה רכזת הדרכה של חטיבת בני המושבים בתנועת "הנוער העובד והלומד", ריכזה את פרקי המשימה הלאומית בכמה רשויות וליוותה ש״ש. מאמינה בחינוך השלם כפלטפורמה למוביליות חברתית ולהצמחת מנהיגות העתיד. בעלת תואר בחינוך בלתי פורמלי ותעודת הוראה, בוגרת תוכנית אקו "מעוז". מתגוררת בשדרות.


לירון לוי הרשקוביץ

לירון לוי הרשקוביץ

מנהלת אזור ירושלים והדרום בתוכנית הבוגרים של "אור שלום"

מנהלת תוכנית הבוגרים של "אור שלום", מלווה מתבגרים וצעירים חסרי עורף משפחתי ועוסקת בקידום מוביליות חברתית בקרב בוגרי השמה חוץ-ביתית. בעבר עבדה בתחום האומנה, ריכזה פרויקטים חברתיים שונים וניהלה מיזמים חברתיים לסטודנטים בעמותת "קולות בנגב". התנדבה במרכז הסיוע לנפגעי תקיפה מינית ובעמותת עלם. בעלת תואר ראשון בקולנוע ממכללת ספיר ותואר שני בעבודה סוציאלית מהאוניברסיטה העברית בירושלים. נשואה ואם לשלושה, מתגוררת בירושלים.


יהל לינטרנרי

יהל לינטרנרי

רכז דסק אירופה בשומר הצעיר העולמי

ממלא תפקידים חינוכיים כמורה ומחנך יותר מ-20 שנה, אך בעיקר בתחום הבלתי פורמלי. מחובר לקהילה בקיבוץ מגוריו, ובמסגרתה היה חבר בוועד המנהל של הקיבוץ, כיהן כיו"ר הנהלת החינוך ומעורב בהובלה ובהפקה של אירועי תרבות ברמה מקומית ומועצתית. בשנים האחרונות עוסק בחינוך נוער יהודי בתפוצות, בתחילה כשליח הסוכנות היהודית במילאנו וב-5 השנים האחרונות כמנהל מדור אירופה בשומר הצעיר העולמי. נוסף על כך עורך חופות יהודיות-ישראליות מטעם ארגון "הויה". ב-4 השנים האחרונות שותף להקמה של עמותת "מגיד הרוח" להתחדשות יהודית במועצה אזורית מגידו וכיהן כיו"ר הראשון שלה. בשעות הפנאי אוהב לרוץ ולכתוב שירים. בעל תואר ראשון בחינוך בחממה ליזמות דמוקרטית בסמינר הקיבוצים ותואר שני בהצטיינות בתוכנית "עמיות יהודית" באוניברסיטת חיפה. נשוי ואב לשתיים, גדל ומתגורר בקיבוץ רמות מנשה.


מתן נבוז

מתן נבוז'ני

רכז מחוז דן בתנועת בני עקיבא

רכז מחוז דן בתנועת בני עקיבא זה שש שנים. אחראי על הובלה וניהול מבחינה חינוכית, ערכית וארגונית של 43 הסניפים של התנועה בגוש דן. התחנך במוסדות ציונים דתיים ברעננה, עיר הולדתו. למד 3 שנים בישיבת שבי חברון. בעל תואר ראשון בחינוך מיוחד ממכללת אורות. נשוי ואב לארבעה. מתגורר בברוכין.


מורן ניב שלמן

מורן ניב שלמן

מנהלת תחום החינוך בעמותת זיו נעורים

מנהלת תחום החינוך בעמותת זיו נעורים. לפני כן ניהלה את המרכז הימי של העמותה בעכו במשך שש שנים. לחינוך הגיעה אחרי מסע של שנה בים, שבמהלכו השתנתה לחלוטין תפיסתה את העולם. בעמותה למדה עד כמה גדול הקסם שבחיבור האנושי. בעלת תואר ראשון במדעי הים מטעם מכללת רופין ותואר שני בחינוך והוראה מטעם מכללת אורנים. מתגוררת בנהלל שבעמק יזרעאל.


טארק עואד

טארק עואד

מנהל המרכז הקהילתי טמרה

מנהל המרכז הקהילתי טמרה שבצפון הארץ. לפני כן היה מנהל מרכז קהילתי במזרח ירושלים. חלק מצוות המוביל קורס בניית קהילה לרכזי קהילה במתנ"סים במחוז צפון של החברה למתנ"סים. עוסק גם ברפואה אלטרנטיבית – בעיקר רייקי ושיאצו. מאמין בניהול שותפויות בין כלל הארגונים בקהילה. עובד קהילתי במקצועו, בעל תואר שני בניהול מוסדות ללא כוונת רווח ובמדיניות ציבורית מהאוניברסיטה העברית בירושלים. מתגורר בטמרה.


יוסי פרידמן

יוסי פרידמן

מנכ"ל האות הבינלאומי לנוער וצעירים-ישראל

מנכ"ל האות הבינלאומי לנוער וצעירים-ישראל, ארגון נוער המשלח לשנת שירות ושירות לאומי ופועל לפיתוח אישי וחברתי של צעירים וצעירות ולחיזוק החוסן הקהילתי והערבות ההדדית בישראל. בעבר היה מנהל פיתוח ושותפויות בארגון "ידידים" ומנהל תחום המעורבות בקהילה לאלפי מלגאי מפעל הפיס, אימפקט וקרן גרוס. בוגר תוכנית המנהלים MBA של אוניברסיטת חיפה עם תת-התמחות בניהול אלכ"רים. מאמין שתפקידנו כמחנכים לסייע לבני נוער ולצעירים להבין שיש בהם יותר משנדמה להם. נשוי ואב לשלושה, ירושלמי במקור וחיפאי בהווה.


יהודית קבדה

יהודית קבדה

יועצת משפטית של תוכנית קרב למעורבות חברתית בחברה למתנ"סים

עלתה לארץ מאתיופיה בגיל 11 עם משפחתה המורחבת. עו"ד פעילה זה 11 שנים עם ניסיון בדיני עבודה, במשפט מנהלי, במכרזים ובהסכמים. בשש השנים האחרונות עובדת בחברה למתנ"סים – הארגון החברתי הגדול בארץ – כיועצת משפטית של תוכנית קרב למעורבות חברתית. שותפה בהתוויית מדיניות אשר לאופן הפעלת התוכנית במוסדות החינוך השונים בארץ. עוסקת במגוון תחומי משפט שונים שבהם עוסקת החברה למתנ"סים – חברתיים וחינוכיים. מאמינה בדרך של ענווה ופשטות, לצד השאיפה המתמדת להתפתחות ולהמשך צמיחה. בעלת תואר ראשון במשפטים מהמכללה האקדמית אונו. נשואה ואם לארבעה.


גיל קזמיר

גיל קזמיר

רכז המחנה הקיבוצי-המרחב הכפרי בתנועת הנוער המחנות העולים

רכז המחנה הקיבוצי-המרחב הכפרי בתנועת הנוער המחנות העולים וחבר במזכירות התנועה. ניהל את פעילות צה"ל ותחום ידיעת הארץ ב"מכון שיטים". ממקימי הקואופרטיב לחינוך בלתי פורמלי בחבל אילות. בעל תואר ראשון בהיסטוריה ובחינוך בלתי פורמלי ותעודת הוראה ממכללת בית ברל ומורה דרך מוסמך מטעם משרד התיירות. חבר בקיבוץ מחנכים תנועתי בנערן אשר בבקעת הירדן, ומתגורר עם משפחתו בשכונת יד אליהו בתל אביב.


סמדר רברבי

סמדר רברבי

רכזת רשויות בתנועת השומר הצעיר

רכזת רשויות בתנועת השומר הצעיר ומנהלת התוכנית לחינוך אקלימי במועצת תנועות הנוער. בעבר ריכזה את "מחלקת קהילה" בתנועת השומר הצעיר והקימה מיזמים של נגרייה חינוכית לימודית בבית ספר יסודי ונגרייה קהילתית בעיר חריש. בעלת תואר ראשון בחינוך בלתי פורמלי ותעודת הוראה ממכללת בית ברל. מאמינה בחינוך ערכי ובמפגש חינוכי כתהליכי שינויי משמעותיים ברמה האישית והחברתית. גרה בקיבוץ העירוני "אמתי" בחריש.


הרב חנוך רוגוזינסקי

הרב חנוך רוגוזינסקי

תוכניות חרדים, מנח"י

עסק בניהול תוכניות בג'וינט ישראל לשילוב המגזר החרדי באקדמיה ובשוק התעסוקה. שותף להקמה ולליווי של מסלולי הלוחמים החרדים בחטיבת גבעתי ובחטיבת הצנחנים. מנהל תוכניות נוער בחינוך הבלתי פורמלי, מרצה בתחומי יהדות ודמוקרטיה בפורומים שונים, במוסדות ישראליים ולדרגים הבכירים במערכת הבטחון. מתגורר בירושלים.


לנה רומנובסקי

לנה רומנובסקי

מנהלת תוכנית "קו הזינוק" מבית שותפויות אדמונד דה רוטשילד

מנהלת את תוכנית "קו הזינוק" מבית שותפויות אדמונד דה רוטשילד, אשר פועלת לאיתור, להכשרה ולרישות של בני נוער וצעירים בעלי פוטנציאל מנהיגותי יוצא דופן מהפריפריה החברתית והגיאוגרפית בישראל שישמשו כעתודה למנהיגות חברתית ערכית, מגוונת ופורצת דרך. בוגרת התוכנית, ובעבר גם רכזת, מנהלת אזור מרכז ואזור ירושלים ומנהלת שלב קריירה ואקדמיה בתוכנית. את דרכה החינוכית החלה בהוראה בבי"ס יסודי, והמשיכה בעמותת עלם, במרכז סיוע לנפגעי ונפגעות תקיפה מינית, כיושבת ראש "ירושלמיות" וכראשת מכינה קדם-צבאית. מנחת קבוצות ומרצה בנושאי מיניות ומגדר, יוצאי ברה"מ בישראל ואקטיביזם. בעלת תואר ראשון במשפטים ובעבודה סוציאלית ותואר שני בניהול מלכ"רים מהאוניברסיטה העברית בירושלים. בוגרת קורסים בגישור, דוברות והנחיית קבוצות. נשואה ואם לבן, מתגוררת ברחובות.


מור שבתאי

מור שבתאי

דובר חטיבת בני המושבים בתנועת הנוער העובד והלומד

דובר חטיבת בני המושבים בתנועת הנוער העובד והלומד, מנהל מחוז דרום וחבר בצוות המרכז של החטיבה. ריכז את מחוז נגב בנוער העובד והלומד, הדריך בתנועת ״הבונים דרור״ העולמית בישראל ובאוסטרליה ולימד היסטוריה ותנ"ך בתיכון מקצועי. בעבר הדריך וריכז פעילות בנתניה, ביבנה ובאשדוד. בעל תואר ראשון בחינוך בלתי פורמלי ותעודת הוראה בהיסטוריה מהמכללה האקדמית בית ברל. מתגורר במצפה רמון, חבר ומוביל בקיבוץ המחנכים העירוני של "דרור ישראל" ביישוב.


צמח-דוד שלוס-זכריה

צמח-דוד שלוס-זכריה

רכז תוכן והנחיה בארגון "גשר"

רכז תוכן והנחיה בארגון "גשר". ריכז בעבר את תחומי הנוער וכוחות הביטחון בארגון. כותב תכנים ואחראי על תהליך ההתמקצעות של המנחים, המיונים והקבלה. מעביר סדנאות הנחיית קבוצות וזהות בארגונים שונים. מאמין שהכי חשוב בעבודה החינוכית זה להקשיב. בוגר תוכנית להנחיית קבוצות של מכון מגיד. בעל תואר ראשון בתוכנית פכ"מ. נשוי ואב לילד. מתגורר בבר גיורא.


 

ד"ר חגית (אבן) ריפינסקי

ד"ר חגית (אבן) ריפינסקי

ראשת המסלול להוראת אנגלית באוניברסיטת בר-אילן

מורה לאנגלית ומחנכת למעלה מיובל בתיכון "אליאנס" בתל אביב ומרצה במכללת "תלפיות". בין תפקידיה השונים בעבר: פיתוח תוכנות לימוד באנגלית במט"ח וכתיבת ספרי לימוד באנגלית בהוצאת אריק כהן. בעברה עבדה באוסטרליה בהוראת אנגלית כשפה שנייה, ואף עסקה בהכשרת מורים ברואנדה. בעלת תואר דוקטור בבלשנות אנגלית מאוניברסיטת בר-אילן. מתגוררת בתל אביב.


ד"ר סלים אבו ג

ד"ר סלים אבו ג'אבר

ראש המחלקה לשפה ולספרות ערבית במכללה האקדמית אחוה

יועץ אקדמי ואחראי מוסדי להנגשת השכלה גבוהה לסטודנטים דוברי השפה הערבית במכללה האקדמית אחוה. לשעבר ראש המסלול הבדואי להכשרת מורים, מקים וראש המרכז לחקר הוראת השפה הערבית במכללה האקדמית לחינוך ע"ש קיי. מרצה בכיר וחוקר בשפה ובספרות ערבית ותרבות האסלאם. עוסק רבות בקידום הכשרה מיטבית לגננות, למורים ולמחנכים בחברה הבדואית בנגב. יוזם ומוביל תוכניות הכשרה בחינוך ובפדגוגיה, מנהיגות בחינוך, אחריות חברתית בדגש על העצמה אישית וזהות מקצועית של הסטודנטים כמחנכים לעתיד ומחוללי שינוי בחברה הערבית. בעל תואר ראשון ותעודת הוראה מאוניברסיטת תל אביב, תואר שני מאוניברסיטת בר-אילן ותואר דוקטור מאוניברסיטת תל אביב. מתגורר בכפר קאסם.


ד"ר תמי אביעד-לויצקי

ד"ר תמי אביעד-לויצקי

ראש החוג לשפה וספרות אנגלית והיחידה לאנגלית בינ"ל – האקדמית גורדון, חיפה

ראש החוג לשפה וספרות אנגלית והיחידה לאנגלית בינ"ל באקדמית גורדון בחיפה. מרכזת ומובילה פרויקטים במסגרת המכללה, בהם התאמת התוכנית בחוג לאנגלית למתווה ודמני-ענבר, תוכנית חדשה ללימודי תעודה בהוראה מותאמת באנגלית, שינוי התוכנית ללימודי אנגלית לצרכים בינ"ל ואקדמיים, מעקב אחר קורסים דיסציפלינריים באנגלית בחוגים אחרים במכללה (EMI), השתתפות בליווי פדגוגי של פרויקט מס"ע, והשתתפות בבניית תוכניות לימוד לחילופי סטודנטים. עוסקת בהוראת תחומי בלשנות ורכישת שפה במסגרת החוג לאנגלית באקדמית גורדון ובמכללת שאנן, ובמחקר בתחומים אלו. בעלת תואר דוקטור מהחוג לאנגלית באוניברסיטת חיפה. מתגוררת בחיפה.


ד"ר שירה אילוז

ד"ר שירה אילוז

מרצה בפקולטה לחינוך, אוניברסיטת בר-אילן

מנהלת הל"ב, המרכז לסימולציה בחינוך, באוניברסיטת בר-אילן. מובילה הטמעת התנסויות סימולטיביות בתהליכי הכשרה ופיתוח מקצועי של מורים ומקדמת מחקרים תאורטיים ויישומיים על בסיס העיקרון של פרקטיקה מבוססת נתונים. חוקרת עמדות מורים בהקשרים מגוונים. בעלת תואר דוקטור בחינוך מאוניברסיטת בר-אילן, חברת סגל בכיר בפקולטה לחינוך, מתגוררת בנוף איילון.


ד"ר ברכי אליצור

ד"ר ברכי אליצור

ראש קמפוס הנשים במכללה האקדמית הרצוג

מרצה לתנ"ך ולספרות חז"ל בתואר הראשון והשני במכללת הרצוג, רכזת תוכנית רג"ב לסטודנטים מצוינים בקמפוס הנשים, ועוסקת במחקר בתחום מדרשי חז"ל. כראש קמפוס הנשים פועלת לקידום תוכניות ייחודיות שירחיבו את מיומנויות ההוראה של הסטודנטיות, יפגישו אותן עם מגוון אוכלוסיות, ויתנו מענה לצורכי המערכת המשתנים. בעלת תואר דוקטור בתלמוד מאוניברסיטת בר-אילן. מתגוררת בעפרה.


ד"ר יוסף אלעמור

ד"ר יוסף אלעמור

מרכז הכשרה מעשית במחלקה להוראת מדעים במסלול דוברי ערבית במכללת האקדמית אחוה

רפרנט תוכנית אתגרים במכללה ומדריך פדגוגי. בעל תואר דוקטור מאוניברסיטת ירמוק בירדן. עבודת הדוקטורט שלו עוסקת בשימוש בלמידה ניידת ובלמידה דיגיטלית בהוראת המדעים. בחמש שנים האחרונות מרצה בהשתלמויות למורים במחוז הדרום בנושא פדגוגיה מוטת עתיד ושימוש בכלים דיגיטליים. סיים פוסט-דוקטורט באוניברסיטת חיפה במחלקה לתקשורת וסיכונים. מתגורר ביישוב הבדואי כסיפה.


ד"ר ציפי בבצ

ד"ר ציפי בבצ'יק

ראש החוג לחינוך וראש תוכנית הכשרת מנהלים של מכון אבני ראשה באקדמית חמדת

מרצה וחוקרת באקדמית חמדת ובמכללת לוינסקי לחינוך. עוסקת בהוראה ובמחקר בשלב הכניסה לתפקיד, בהכשרת מנהלים ומנהלים בראשית דרכם, בהוראה ולמידה של תלמידים מחוננים ומצטיינים ובחיבורים שבין השדה והאקדמיה. בעבר הייתה מנהלת מרו"ם - מרכז רוח ומדע לתלמידים מחוננים ומצטיינים ובית לקידום המצוינות בעיר אשדוד, ומתכללת אקדמית ב"מהלך השקפה – מורים מובילים" במחוז ירושלים. בעלת תואר דוקטור מהמחלקה לספרות משווה באוניברסיטת בר-אילן. מתגוררת בעיר מודיעין-מכבים-רעות.


ד"ר זאביק גרינברג

ד"ר זאביק גרינברג

מרצה בכיר, המכללה האקדמית תל-חי

מרצה בתחומי גיאוגרפיה והתיישבות, קהילה וחינוך. ראש המרכז לחקר הכפר במכללה האקדמית תל-חי. עמית מחקר במכון לחקר הקיבוץ והרעיון השיתופי באוניברסיטת חיפה. עוסק בהוראה ומחקר בתחומים הקשורים לפיתוח חברתי וכלכלי של אזורי פריפריה. מחקריו מתמקדים באוכלוסיות בעלות שוליות רב-ממדית והשתלבותן במרחב החינוכי והחברתי. בעל תואר דוקטור בגאוגרפיה מאוניברסיטת חיפה. מתגורר בקיבוץ יפתח.


ד"ר תמי הופמן

ד"ר תמי הופמן

ראש תוכנית רג"ב למצוינים במכללת סמינר הקיבוצים ומנהלת התוכנית למדיניות חינוך לדמוקרטיה במכון הישראלי לדמוקרטיה

עוסקת בהכשרת מורים מעל 15 שנים. תחומי המחקר שלה הם הממשק שבין מערכת החינוך לצבא וקידום של חינוך אזרחי וחינוך לדמוקרטיה במערכת החינוך בהקשר של הכשרת מורים ומעמדם. במכללת סמינר הקיבוצים מובילה את תוכנית רג"ב, המשמשת כמרחב ייחודי של מנהיגות חינוכית והשפעה בתחומי הפעולה של המכללה. במסגרת תפקידה במכון הישראלי לדמוקרטיה עוסקת במחקרי מדיניות וקידום דרכי פעולה להטמעה של חינוך לדמוקרטיה במערכת החינוך. בעלת תואר דוקטור מבית הספר לחינוך באוניברסיטת תל אביב. בוגרת מחזור ב' של תוכנית הפוסט-דוקטורט של מכון מופ"ת. מתגוררת בהרצליה.


ד"ר גיא חפץ

ד"ר גיא חפץ

ראש החוג לחינוך יסודי ומוביל תחום פיתוח תוכניות וצוותים בפקולטה לחינוך במכללת אורנים

מוביל זה עשור את הפיתוח של תוכניות הלימודים וצוותי המרצים והמדריכים הפדגוגיים באורנים. במקביל, מוביל הכשרות אלטרנטיביות למורים באורנים. מלווה תהליכי שינוי בבתי ספר המבקשים ליצור שינוי מערכתי ולעבור לפרדיגמות חינוכיות חדשות. עוסק בהתפתחות של יחידים, צוותים וארגונים מתוך חזון המתמקד בקידום גישות הומניסטיות בחינוך ובחברה בישראל. בעל תואר דוקטור בחינוך מאוניברסיטת חיפה. מתגורר בקיבוץ חנתון שבגליל התחתון.


ד״ר נמרוד טל

ד״ר נמרוד טל

מנהל המכון הישראלי לחינוך היסטורי במכללת סמינר הקיבוצים

היסטוריון, רפרנט הכשרת אקדמאים להוראה בפקולטה למדעי הרוח והחברה ומנהל המכון הישראלי לחינוך היסטורי במכללת סמינר הקיבוצים. חוקר, מפרסם ומלמד בתחומי היסטוריה אמריקנית וחינוך היסטורי בארץ ובעולם. מתמקד בתפקיד המורה בטיפוח תודעת עבר מעצבת זהות ופעולה אזרחית. בעל תואר דוקטור בהיסטוריה אמריקנית מאוניברסיטת אוקספורד, בריטניה. מתגורר בהוד השרון.


ד"ר יהודה יעקבסון

ד"ר יהודה יעקבסון

ראש היחידה להכשרה להוראה באוניברסיטת תל אביב

חבר הנהלת בית הספר לחינוך באוניברסיטת תל אביב, לשעבר מנהל תיכון "אלון" ברמת השרון וסיו"ר התאגדות המנהלים של בתי הספר העי"ס. כיום מוביל התוכנית החדשה להכשרה להוראה PBTE ביחידה וראש המסלול להוראת מדעי החברה. בעל תואר דוקטור לסוציולוגיה ואנתרופולוגיה מאוניברסיטת תל אביב, עם התמחות באנתרופולוגיה של צעירים ומתבגרים ובאנתרופולוגיה של החינוך. מתגורר ברמת השרון.


ד"ר גילית כדורי

ד"ר גילית כדורי

ראשת החוג לחינוך יסודי, המכללה האקדמית לחינוך גורדון

ראשת החוג לחינוך יסודי במכללה האקדמית לחינוך גורדון. מרצה ומנחת עבודות גמר במסלול התואר השני בתחום של ניהול וחדשנות בחינוך. עוסקת בחקר נרטיבים של מורים, הכשרת מורים ופילוסופיה של החינוך. בוגרת תוכנית מנדל לדוקטורנטים מצטיינים בחינוך. בעלת תואר דוקטור בחינוך מטעם אוניברסיטת חיפה. מתגוררת בכרכור.


ד"ר שי מאמו

ד"ר שי מאמו

ראש תחום הכשרה קלינית ומרכז תוכנית המצוינות (רג"ב) באקדמית חמדת

חבר הנהלה במכללה, מוביל ומנהל את מיזם אקדמיה-עיר ואקדמיה-מועצה במסגרת ההכשרה. מרצה בחוג לחינוך ועוסק בליווי והנחיה, השתלמויות וייעוץ פדגוגי במיזמים שונים. בעבר ניהל בית ספר למעלה מ-20 שנה. בעל תואר דוקטור מאוניברסיטת Potsdam (גרמניה). מתגורר בירושלים.


ד"ר רמה מנור

ד"ר רמה מנור

ראשת המסלול היסודי במכון האקדמי הערבי לחינוך וראשת מעבדת המחקר במרכז לקידום חיים משותפים במכללה האקדמית בית ברל

מרצה בכירה בחוג ללשון ולספרות עברית במכון האקדמי הערבי לחינוך במכללה ומלמדת במחלקה ללימודי הוראה באוניברסיטה העברית. בעבר כיהנה כראשת החוג ללשון ולספרות עברית וכמדריכה פדגוגית במכון הערבי. מלמדת לשון עברית ותחומי התמחותה הם תחביר, סמנטיקה ופרגמטיקה של העברית החדשה הכתובה והדבורה והוראת העברית כשפה שנייה בחברה הערבית. בעלת תואר דוקטור מהמחלקה ללשון העברית וללשונות שמיות באוניברסיטת בר-אילן. מתגוררת בתל אביב.


ד"ר אור מרגלית

ד"ר אור מרגלית

ראש החוג למקרא ונציב תקווה ישראלית ומיגור גזענות במכללת לוינסקי לחינוך

מנהל את החוג למקרא והחטיבה למחשבת ישראל במכללת לוינסקי לחינוך. עוסק בקידום חיים משותפים במכללה ובשותפויות בין-מוסדיות וחברתיות ומרכז שותף לפורום חיים משותפים במכון מופת. בעבר דיקן סטודנטים במכללה, יוזם עמית ויו"ר עמית של השדולה למניעת אובדנות באקדמיה וראש החוג למחשבת ישראל. בעל תואר דוקטור במחשבת ישראל מאוניברסיטת בן-גוריון בנגב, והיה עמית מחקר באוניברסיטת הרווארד ובמכון הרטמן. מתגורר במודיעין.


ד"ר היאם נסראלדין

ד"ר היאם נסראלדין

מרצה ומדריכה פדגוגית בחוג למדעי הלמידה וההוראה באוניברסיטת חיפה

עוסקת בהכשרת מורים מעל עשור. מרצה בקורס הוראת המקצוע באנגלית ומדריכה פדגוגית המלווה סטודנטים במסגרת ההתנסות המעשית. חוקרת למידת מורים חדשים וקליטתם. מורה מעל 20 שנה ומדריכה מטעם משרד החינוך במחוז חיפה. משלבת בעבודתה בחינוך בין האקדמיה לשדה. בעלת תואר שני במגמת פיתוח מערכות חינוך באוניברסיטת חיפה. עבודת הדוקטורט שלה נמצאת בהליכי שיפוט בימים אלו. נולדה ומתגוררת בכפר דלית אל-כרמל.


ד"ר מרב סולומון אבן חן

ד"ר מרב סולומון אבן חן

מרכזת ההתמחות במנהיגות בחוג לחינוך חברתי קהילתי (חח"ק) במכללת אורנים

מרצה בחוג לחח"ק ובפקולטה ללימודים מתקדמים באורנים. יועצת ומלווה בעלי תפקידים, פורומים ותהליכים חינוכיים וקהילתיים ברחבי הארץ. עובדת סוציאלית קהילתית, בעלת תואר דוקטור בעבודה סוציאלית מאוניברסיטת בר-אילן. מתגוררת ביישוב מצפה אילן ואף נמנית עם הגרעין המייסד.


ד"ר למיס עודה סאבא

ד"ר למיס עודה סאבא

מרצה ומדריכה פדגוגית בתוכנית לחינוך מיוחד ורכזת סטודנטים מהחברה הערבית במכללת לוינסקי לחינוך

עוסקת במחקר בתחום האדם עם מוגבלות ומשפחתו בחברה הערבית, והיבטים רב-תרבותיים בסוגיות חינוכיות שונות. הדריכה קבוצות לסינגור עצמי לאנשים עם מוגבלות המתגוררים בדיור חוץ-ביתי. סיימה את לימודי התואר הראשון, השני והשלישי בחוג לחינוך מיוחד אוניברסיטת חיפה. מתגוררת בבאר יעקב.


ד"ר ענת קדרון

ד"ר ענת קדרון

ראש תוכנית הוראת לימודי ארץ ישראל וראש אקדמי של מסלול ה-M.Teach במכללה האקדמית תל-חי

לשעבר ראש הפקולטה ללימודי הרוח והחברה במכללה האקדמית אוהלו. מלמדת בתחומים של הוראה רגיונלית, פיתוח הערכה חלופית, פדגוגיה חדשנית ולמידה בדרך החקר. חוקרת בתחומים של היסטוריה ארץ-ישראלית בעת החדשה. בעלת תואר דוקטור בלימודי ארץ ישראל מאוניברסיטת חיפה. מתגוררת בישוב צורית, במשגב.


ד"ר חיית שחם

ד"ר חיית שחם

ראש היחידה להכשרת מורים ומחנכים

חוקרת ועוסקת בתחום הפדגוגיה והוראת המתמטיקה בחיבור בין האקדמיה לשדה בהכשרת מורים. ממונה על ההכשרה המעשית במכללה האקדמית בית ברל ועל הובלת תוכניות ייחודיות כמו "אקדמיה כיתה". במסגרת הכשרת מורים פועלת שנים רבות כמדריכה פדגוגית ומרצה להוראת המתמטיקה מגיל הרך עד בית ספר יסודי. מרכזת תוכנית הדרכה פדגוגית בעידן משתנה במכון מופ"ת. בעלת תואר שני בחינוך מתמטי מאוניברסיטה חיפה ובעלת תואר דוקטור בחינוך מאוניברסיטת ELTE הונגריה. מתגוררת בכפר מונאש.


ד"ר חוי ששון

ד"ר חוי ששון

מרכזת החוג לחינוך ומרצה לחינוך, פיזיקה ומדעים במכללה האקדמית הרצוג

לשעבר מורה לפיזיקה בתיכון, מגישה לבגרויות וחברת ועדת מקצוע הפיזיקה. חוקרת בתחומי ההכוונה העצמית, למידה ותפקיד המורה בלמידה מרחוק. בעלת תואר דוקטור בחינוך בתחום הוראת המדעים מטעם אוניברסיטת בר-אילן. מתגוררת בנוף אילון.